Montážní návody a jiné dokumenty naleznete ZDE.

MONTÁŽ ROZETOVÉHO KOVÁNÍ

Rozetové kování HOLAR je fixováno k dveřnímu křídlu dvěma zalamovacími šrouby, které prochází skrz dveřní křídlo. Každé balení obsahuje montážní šablonu, na které jsou vyznačeny body pro vrtání otvorů zalamovacích šroubů (nutné přesné vrtání vrtákem ⌀ 5mm, při vrtání otvorů pro fixační nálitky potom vrtákem ⌀8mm). Při montáži dbáme na to, aby čtyřhran procházející zámkem byl vycentrován (na obou stranách byl rovnoměrně hluboko v klice). Nejprve dotáhneme čtyřhran na jedné straně kování a protáhneme otvorem v zámku skrz dveře. Druhou polovinu kování nasuneme na čtyřhran z druhé strany. Poté zakrátíme zalamovací šrouby dle tloušťky dveří a prostrčíme je připravenými otvory (montážní šablona). Z druhé strany našroubujeme matice a rovnoměrně na obou stranách dotáhneme. Červík na klice dotáhneme až po dotažení zalamovacích šroubů. Poté nasadíme na rozety krytky - montáž je dokončená.

Spodní rozety na cylindrickou vložku a obyčejný klíč stačí přichytit dvěma vruty (součást balení), jelikož se nejedná o mechanicky namáhaný komponent.

rozety WC postupujeme stejně jako při montáži vrchního dílu tj. připevnění k dveřnímu křídlu pomocí montážní šablony a zalamovacích šroubů.

Při dodržení všech montážních pokynů dle přiložené šablony není nutné používat tmel nebo lepidlo na montážní materiál. Tmel ani lepidlo nejsou součástí balení kování Holar. V případě použití těchto fixačních prostředků již nelze garantovat demontáž kování z dveřního křídla.

Po namontování je vhodné spojovací materiál občas dotáhnout z důvodu dokonalého dosednutí kování na dveřní křídlo. Frekvence dotahování je individuální a nelze ji s přesností určit. Z pravidla záleží na způsobu montáže, váze dveří, frekvenci otevírání dveří atd. Nedotahovat „červík“ na maximum, aby nebránil správnému chodu kliky.

MONTÁŽ ŠTÍTOVÉHO KOVÁNÍ

Štítové kování HOLAR se připevňuje ke dveřnímu křídlu pomocí dvou vrutů (při objektovém použití se vruty dají nahradit zalamovacími šrouby, které procházejí skrz dveřní křídlo a zajišťují ještě lepší fixaci). Při montáži dbáme na to, aby čtyřhran procházející zámkem byl vycentrován (na obou stranách byl rovnoměrně hluboko v klice). Nejprve dotáhneme čtyřhran na jedné straně kování a prostrčíme otvorem v zámku skrz dveře. Druhou polovinu kování nasuneme na čtyřhran z druhé strany. Celková montáž štítového kování je méně náročná než u kování rozetového. Montáž probíhá bez použití montážní šablony, po dotažení vrutů (nebo zalamovacích šroubů) je ještě zapotřebí dotáhnout z obou stran dveřního křídla červík na klice a montáž je kompletní.

Po namontování je vhodné spojovací materiál občas dotáhnout z důvodu dokonalého dosednutí kování na dveřní křídlo. Frekvence dotahování je individuální a nelze ji s přesností určit. Z pravidla záleží na způsobu montáže, váze dveří, frekvenci otevírání dveří atd. Nedotahovat „červík“ na maximum, aby nebránil správnému chodu kliky.

Kování je určené pro dveře tloušťky 38-43mm.

MONTÁŽ MADEL

Součástí madel ø 32 mm jsou šrouby M8, součástí madel ø 20 mm jsou šrouby M10.

Montáž jednostranného madla:

Vrtání otvorů:

Prošroubováním – doporučujeme pro tažnou stranu dveří

Pro dřevěné, kovové nebo plastové dveře - Ø 8 mm a pro skleněné dveře – Ø 13 mm

 1. Do dveří vyvrtáme otvory
 2. Otvory protáhneme šroub, na který osadíme podložku a zašroubujeme do madla.
 3. Na dveře našroubujeme podložku krycí rozety tak, aby skryla hlavu šroubu
 4. Podložku osadíme krytkou

Bez prošroubování

 1. Do dveří vyvrtáme otvory
 2. Kovové dveře tak, aby bylo možno vyříznout závitníkem závit M8
 3. Dřevěné dveře Ø 10 mm tak, aby bylo možno osadit do otvoru mosaznou hmoždinkou
 4. Plastové a profilové dveře tak, aby bylo možno do otvoru vložit nýtovací matici pro M8
 5. Na šroub navlékneme „špulku“
 6. Šroub se „špulkou“ zašroubujeme do dveří
 7. Na obě „špulky“ nasadíme madlo a imbusovým klíčem dotáhneme „červíky“ na obou koncích madla

Montáž oboustranného madla:

Vrtání otvorů:

Pro dřevěné, kovové nebo plastové dveře - Ø 8 mm a pro skleněné dveře – Ø 13 mm

 1. Do dveří vyvrtáme otvory
 2. Otvory protáhneme šroub, na který osadíme „špulku“ a zašroubujeme do madla. Do otvoru pro skleněné dveře před protažením šroubu vložte plastové průchodky.
 3. Na obě „špulky“ nasadíme madlo a imbusovým šroubovákem dotáhneme „červíky“ na obou koncích madla.

POZOR !!! PROŠROUBOVANÉ MADLO UMÍSTĚTE VŽDY NA TAŽNOU STRANU DVEŘÍ !!!

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Montážní návody a jiné dokumenty naleznete zde.